Yurdumuz

Ozel Ankara Ziraat Yuksek ogretim Kiz ogrenci Yurdu; Milli Egitim Bakanligina bagli olarak hizmet veren ozel bir kiz ogrenci yurdudur.Ankara da ozel kiz ogrenci yurdu olarak planlanan binasinda 2015 yilindan hizmet vermeye baslayan yurdumuzun hicbir dernek,vakif ,kurum veya kurulusla ilgi ve baglantisi yoktur.Tamamen ozel bir tesebbus olan Ankara Ziraat kiz yurdunda ogrencilerimizin tam ihtiyaclarini guvenilir bir ekiple, yuksek kaliteli hizmetle karsiliyoruz.Sozunu verdigimiz kalitenin takipcisi olarak kiz ogrencilerimize evlerindeki guvenli ve huzurlu ortami temin ederek, sunmus oldugumuz hizmetle daimi memnuniyeti saglayarak, cana yakin,guler yuzlu  ekibimizle yakin ve icten iletisim temin ederek,huzurlu bir cati altinda aile sicakligini yasatmak en buyuk hedefimizdir.
Misyonumuz anne babalarin bin bir emekle yetistirdigi evlatlarina,onlardan aldigimiz yetki ile,onlardan uzakta bir anne bir baba koruyuculugu,sefkati ve disiplinini hissettirebilmek,sahip cikabilmektir.
Ankara kiz ogrenci yurt binamizda bulunan jenerator ve su deposu sayesinde genel elektrik ve su kesintileri problem olmaktan cikmistir.
Guvenlik icin cok sayida kameralar ozel kayit depolamakta ve guvenlik elemanlarimiz gorev yapmaktadir.
Devamli hizmet veren sekreter,danisma personelimiz mevcuttur.
Ankara da ozel kiz ogrenci yurdu olarak hizmet kalitesinde en ust sirada,kiz ogrenci yurtlari arasinda ilgi ve samimiyette kurumumuz tektir.
Hiçbir kuruluş,vakfa bağlı olmayan tamamen özel bir teşebbüs olan Ankara Ziraat kız yurdunda öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını güvenilir bir ekiple, yüksek kaliteli hizmetle karşılıyoruz.Sözünü verdiğimiz kalitenin takipçisi olarak Ankara kız yurdu öğrencilerimize evlerindeki güvenli ve huzurlu ortamı temin ederek, sunmuş olduğumuz hizmetle daimi memnuniyeti sağlayarak cana yakın,güler yüzlü ekibimizle yakın ve içten insani ilişkiler,huzurlu bir çatı altında aile sıcaklığını yaşatmak en büyük hedefimizdir.

En büyük vazifemiz anne babaların bin bir emekle yetiştirdiği evlatlarına,onlardan aldığımız yetki ile,onlardan uzakta bir anne bir baba koruyuculuğu,şefkati ve disiplinini hissettirebilmek,sahip çıkabilmektir. Ankara kız öğrenci yurt binamızda bulunan jeneratör ve su deposu sayesinde genel elektrik ve su kesintileri problem olmaktan çıkmıştır. Çok sayıda özel yerleştirilen güvenlik kameralarımız ve elemanlarımız mevcuttur. Devamlı hizmet veren sekreter,danışma personelimiz mevcuttur.

Ankara kız öğrenci yurdumuz Ankara Üniversitesi Ziraat fakültesine en yakın yurttur,yürüme mesafesindedir. Ankara Üniversitesi veterinerlik fakültesinin tam karşısında cadde üzerindedir.
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik kampüsüne kız öğrenci yurdu'muzdan servisle ulaşım 7 dakika,mesafemiz 5 km dir.
Turgut Özal Üniversitesi ne Ankara kız öğrenci yurdumuzdan devamlı servisle,ulaşım 5 dakikadır.
Gazi Üniversitesi ne servisle 10 dakika da öğrencilerimizi yurttan okula ulaşımlarını sağlamaktayız.
Kız öğrenci yurdumuzdan Sıhhıye,Ulus ve Kızılay'a ulaşım oldukça kolaydır.
Ankara Ziraat Fakültesinin tam karşısında,cadde üzerinde olan Ankara kız öğrenci yurdumuz 2015-2016 öğrenim yılında,bu sene yeni yapılan binasında ilk öğrencilerini ağırlayacaktır. Geniş ve ferah odalarımızla öğrencilerimize evlerindeki rahatlığı ve konforu sunmaktadır.
Ankara kız yurdumuzda öğrencilerimizin kullanabileceği çamaşırhane, ütü imkanı, kablolu tv yayını, her odada wc ve banyo bulunmaktadır. Bunların yanında ankesörlü ve numaralı telefon mevcuttur.
  1. Her kişiye özel elbise dolabı,
  2. Çalışma masası,
  3. Kablosuz internet,
  4. Merkezi ve yerden ısıtma sistemi,
  5. Isı ve ses yalıtımlı camlar
  6. Her odaya özel LCD TV
  7. Her odada buzdolabı
  8. Her odada lavoba ve banyo
  9. Ankara kız öğrenci yurdumuzda odalarımız bir ve iki kişilik olup, tüm odalarımızda banyo ve lavabo oda içerisindedir.Birinci sınıf ortopedik ve bazalı yataklarımız bulunmaktadır. Birinci sınıf nevresim,çift kapaklı ve çift kilitli elbise dolabı, çalışma masası, ankesörlü telefon, ücretsiz ve sınırsız hızlı wifi erişimi ve Ankara kız öğrenci yurdu binamızda dumana duyarlı yangın algılama sistemi döşenmiştir.